Prečo je svadba v zime skvelý nápad?

Mnohé z vás zrejme snívajú o obrade pod holým nebom či exotike na pláži. A čo svadba pod bielou perinou? Zahoďte pochybnosti o chladnom období a zistite, prečo si povedať svoje áno práve v zime.

Vyčarujte si svoje vlastné ľadové kráľovstvo

Jedným z prvých dôvodov, prečo je naozaj skvelé naplánovať si váš veľký deň na zimné mesiace, je výzdoba. 

Inšpirujte sa vecami okolo seba. Svadobné stoly dekorujte v štýle lesa, ikebany z čečiny im dodajú ten správny šmrnc a okolo nich môžete porozhadzovať šišky či drobné lesné bobuľky. Pri vstupe do sály, nad parketom alebo pri fotostene umiestnite imelo. Nejedna družička sa bude červenať! 

Zabúdať nesmieme ani na sviečky, svetielka, kombináciu červenej so zlatou či deky. Tieto prvky dodajú vašej svadbe pocit tepla a priestor zútulnia. 

A ak patríte medzi tie nevesty, ktoré si svoj deň predstavujú vo veľkom štýle, máme pre vás tip – ľadové sochy. No viete si predstaviť niečo exkluzívnejšie?

Šaty ako Popoluška, kyticu ako Snehulienka

Rozlúsknite svoje tri oriešky a objavte rozmanitosť zimných svadobných outfitov. 

Šaty s dlhým rukávom nie len príjemne zahrejú, ale predovšetkým podčiarknu vašu jedinečnosť. Keď sa k tomu pridá podmanivý kožúšok, elegantné rukavičky a kontrastný červený rúž, aj Popoluška vám bude prikrátka.

Kyticu nechajte na starosti lesným zvieratkám. Čo tým myslíme? Nebojte sa experimentovať a kvety oživte ihličím, čečinou, imelom, lesnými bobuľkami alebo šiškami. Efektné môžu byť aj konáriky či sušené plody.

Hostia milujú koláčiky, koláčiky milujú zimu

Vašim svadobným dezertom nič nepristane viac ako mrazivé počasie. Roztečený krém a rozmočený korpus nie sú veru oku ani jazýčku lahodiace. V zime budú koláče a torty akoby nonstop v chladničke, ich skladovanie bude jednoduchšie a chuť famózna.

Nie len chuťovo, ale aj esteticky budú vaše tortičky nezabudnuteľné. Šikovné cukrárky vedia z cukru pripraviť originálne ozdoby, ktoré vyzerajú ako z ľadu a vašu tortu premenia na umelecké dielo. 

A čo dovnútra? Red velvet korpus, nadýchaná plnka z malín a krému mascarpone. Milovníci netradičných chutí – vyskúšajte mak. 

Najkrajšie svadobné fotografie široko-ďaleko

Samostatnou kategóriou sú fotky. Predstavte si to: zasnežená krajina, v pozadí tajomný les, majestátne kopce alebo rozprávkový zámok, vy a muž vášho srdca na bielom koni, v kočiari, v objatí a čarovný bozk pod imelom. No nebolo by to nádherné? Zimné svadobné fotky patria medzi najkrajšie zo všetkých. Dajte im šancu!

Dobrá správa pre váš rozpočet

Zima nie je vo svete svadieb hlavnou sezónou. Zoberte to ako svoju výhodu. Dostupnosť priestorov na hostinu bude veľká a vy si tak nemusíte robiť ťažkú hlavu s termínom. Miesta, ktoré sú v top sezóne beznádejne rezervované aj na rok dopredu, si budete môcť dopriať bez stresu. 

Dokonca aj ceny sú lichotivé. Nie len priestory môžete zohnať lacnejšie, ale zľavu vám vedia poskytnúť fotografi, kameramani, vizážistky aj cukrárky. 

Už počuť svadobné zvony

Na záver nám zostáva už len jediné: nech už ste letná víla alebo ľadová kráľovná, svadobný deň si hlavne poriadne užite. Na konci aj tak nebude záležať na menovkách, dekoráciách na stole ani na dochutení polievky. Bude to váš čarovný moment spojenia dvoch osudov pri oltári a príjemné chvíle v kruhu najbližších. 

pixels