Zohnať tú správnu prechodnú bundu nie je komplikované

Aj keď nám trendy diktuje móda neúprosne, majú páni stále tú výhodu, že sa ňou nemusia riadiť až tak striktne ako dámy. Vďaka tomu majú širšie možnosti výberu – aj čo sa týka jarnej bundy, čo je dnes pomerne aktuálna téma.

Skúste sa pozrieť do skrine a zhodnotiť, ako je na tom váš šatník a či by nestálo za to popremýšľať o jeho čiastočnej obmene. Práve zmena ročných období je pre tieto účely ideálnou príležitosťou. A čo je ku zmene ideálnejšou časťou ako pánske prechodné bundy – najviditeľnejšia časť pánskeho outfitu.

Pozrime sa ešte v krátkosti na to, čo všetko by taká jarná bunda mala spĺňať. Prvou podmienkou je, aby bola ľahká (a skladná). Vďaka tomu ju zbalíte do batohu alebo príručnej batožiny, kedykoľvek sa v priebehu dňa oteplí a bunda už tak pre vás daný deň nebude mať význam.

Druhou zásadou potom je, aby bola bunda dostatočne odolná voči vode. Ani izolačnej vrstve prechodnej bundy totiž nerobí dobre, keď zmokne. Zle sa suší a okrem toho sa môže stať, že sa vám nadobro zrazí a už nikdy nebude tak účinná ako na začiatku.

No a nakoniec tu máme ešte podmienku určitej módnej nadčasovosti. Predsa len jarnú bundu nechcete kupovať každý rok, ale radi by ste, aby vám pár sezón vydržala. Teraz sa nebavíme o kvalite, ktorá je neodškriepiteľná, ale skôr o vzhľade, ktorý môže postupom času strácať na „význame“.

No a teraz si konečne môžeme vymenovať jednotlivé druhy búnd, ktoré si na seba môžeme kúpiť aj v tejto sezóne. Píšeme „aj“, pretože jednotlivé druhy búnd sú s nami v skutočnosti už niekoľko desaťročí. Ich osvedčený vzhľad sa totiž páči všetkým generáciám.

Parky

Parky alebo anoraky sú alternatívou pre všetkých, ktorí si nevedia vybrať medzi bundou a kabátom. Pôvodne eskimácky (inuitský) vynález je dnes oveľa ľahší ako pre stáročiami, kedy sa vyrábal z kože soba polárneho alebo tuleňa.

Čo sa u tých dnešných týka farieb, tu sa medze príliš nekladú. Vzhľadom na to, že parky v priebehu rokov príliš nepodliehajú trendom, je voľba konkrétnej farby iba na vás a vašich kombinačných schopnostiach. Čo treba klasická zelená parka, maskáčová, alebo snáď výrazne svetlo modrá?

Bombery

Tie sú o niečo mladšie, ale ich história je tiež pomerne pestrá. Oproti svojim predchodcom z počiatkov vývoja spĺňajú aj podmienku spratnosti.

Už dávno nevyzerajú ako vrece na zemiaky. A tipy? V tejto kategórii môžeme vybrať napríklad minimalistický jednofarebný model (v rôznych farbách) či peknú bundu s prúžkami na okrajoch.

Prešívané bundy

mužov s prešívanými bundami stretávame aj na našich uliciach čoraz častejšie. Je to aj tým, že prešívané bundy sa dlhodobo držia v kurze a teda si ich muži nemusia v šatníku každoročne obnovovať. Ich vzor bol pôvodne diamantový, dnes je skôr „rovnobežný“. V e-shope bestlook si opäť môžete vybrať z ponuky čisto jednofarebných modelov (ako je napríklad tento), alebo z vzorovaných kúskov (ako je napríklad tento).

Kožené bundy

Kožené bundy dnes kúpite či už z pravej alebo umelej (eko) kože, no vzhľadovo ani kvalitou už medzi nimi príliš rozdielov nieje. A čo by sme vám teda z kožených búnd ponúkli konkrétne? No pozrime sa hlavne na tú eko kožu.

Nielen na motocykel sa vám bude hodiť štýlová tmavozelená bunda, ku ktorej dostanete odnímateľnú kapucňu. A čo treba taká ramoneska, s ktorou isto ohúrite na každom rockovom koncerte? V kombinácii s tričkom a džínsami je na jar ideálna.

Rifľové bundy

tie sú vyrobené z typického materiálu, ktorý poznáte na prvý pohľad. Sú spravidla modré, ale môžu byť aj čierne, sivé či vlastne akékoľvek iné. Síce nie sú až tak vodeodolné, ale štýl im určite nechýba.

V ponuke rifľových búnd na Bestlook.sk si vyberie každý. Niektoré modely u nás dokonca zoženiete aj s kožuštekom, ktorý sa po rokoch opäť vracia do módy.

Aj keď v 80. rokoch bola mládež oblečená v džínsoch skôr na okraji spoločnosti, vznikla rifľová bunda už o takmer sto rokov skôr, teda koncom 19. storočia.

pixels